Inter nxjerr në shitje Perisic

Inter nxjerr në shitje Perisic

Skuadra nga Milano, Inter, thuhet se ka nxjerr në shitje kroatin Ivan Perisic, njofton Insajderi.

Kroati 31 vjeçar nuk bënë pjesë në planet e teknikut Antonio Conte, edhe pse ka kontratë me Inter-in deri në qershorin e vitit 2022.

Këtë e ka bërë të ditur e përditshmja italiane, Corriere Dello Sport. Sipas CDS, tre skuadra gjermane kanë shfaqur interesim për mesfushorin ofensivë kroat, Leipzig, Hertha Berlin dhe Bayer Leverkusen.

Skuadra e Inter i ka vendosur çmimin e 15 milionë eurove, kush dëshiron shërbimet e lojtarit. Kroati u rikthye në Inter nga Gjermania, ku ishte i huazuar te Bayern Munchen, ekip që fitoi tripletën sezonin e fundit. /Insajderi.com.