Inter zyrtarizon Simeone Inzaghin

Inter zyrtarizon Simeone Inzaghin

Skuadra italiane, Inter, të enjten ka zyrtarizuar trajnerin Simeone Inzaghi, transmeton Insajderi.

Inzaghi do të zëvendësojë trajnerin e larguar Antonio Conte.

45 vjeçari ishte në krye të skuadrës tjetër italiane, Lazio, nga vitit 2016.

Gjatë kësaj periudhe, tekniku italian fitoi një kupë të Italisë, dhe dy herë Superkupën e Italisë./insajderi.com