Interi me një mungesë të madhe kundër Sampdoria

Interi me një mungesë të madhe kundër Sampdoria

Në kohën kur Interi është në ndjekje të liderit Milan në Serie A, ka marrë një lajm të hidhur, njofton Insajderi.

Sulmuesi, Romelu Lukaku ka pësuar një lëndim muskulor dhe sipas Corriere dello Sport i duhet një kohë për t’u rikoperuar.

Ai pati një paraqijte shumë të mirë në ndeshjen e fundit kundër Crotones, të cilën Interi e fitoi me rezultat 6 me 2.

Por, testi i radhës, Sampdoria, do ta gjejë Interin pa sulmuesin që është “makineri golash” për ekipin e Antonio Contes. /Insajderi.com