Ish-shefi i “Formula One” bëhet baba në moshën 89 vjeçare

Ish-shefi i “Formula One” bëhet baba në moshën 89 vjeçare

Ish-shefi i “Formula One”, Bernie Ecclestone është bërë baba në moshën 89-vjeçare. Ai dhe bashkëshortja e tij, 44-vjeçarja Fabiana Flosi, janë bërë prindër të një djali, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Foshnja djalë lindi të mërkurën dhe quhet Ace, një zëdhënës i Ecclestone konfirmoi për CNN.

Ardhja e re do të jetë djali i parë i miliarderit, dhe fëmija i tij i parë me Flosi, duke u bashkuar me vajzat Tamara, Petra dhe Deborah nga martesat e mëparshme të Ecclestone.

Ecclestone dhe Flosi ishin martuar në vitin 2012, dhe në vitin 2016 nëna e Flosi u kidnapua për shpërblim në Brazil. Aparecida Schunck Flosi Palmeira u la e lirë një javë pasi ishte rrëmbyer.

Ecclestone drejtoi Formula Një për 40 vjet para se të rrëzohej në 2017-ën. /Insajderi.com