Ish-trajneri i skuadrës shqiptare, zbulon këtë detaj rrëqethës për koronavirusin

Ish-trajneri i skuadrës shqiptare, zbulon këtë detaj rrëqethës për koronavirusin

Luis Manuel Blancon është trajneri argjentinas që për pak muaj në vitin 2010 drejtoi skuadrën e Dinamos që sapo ishte shpallur kampione e Shqipërisë.

66-vjeçari është një nga njerëzit e shumtë të sportit që është prekur nga koronavirusi dhe gjatë këtyre ditëve të fundit i është dashur të luftojë fort për jetën, pasi gjendja e Blancos ka qenë e rënduar dhe ai ka qëndruar për 5 ditë me respirator që e ka ndihmuar të marrë frymë.

Lexoni më shumë në Insporti