Istog: Zbulohet shtatorja e Ibrahim Rugovës

Istog: Zbulohet shtatorja e Ibrahim Rugovës

Është zbuluar shtatorja e ish-presidentit të ndjerë Ibrahim Rugovës në Istog, njofton Insajderi.

Vajza e të ndjerit, Teuta Rugova, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti dhe kryetari i Istogut, Haki Rugova – morën pjesë në këtë ceremoni.

Për nder të ditëlindjes së Ibrahim Rugovës ishte vendosur kjo statujë të përurohet në këtë datë. 2 Dhjetor.

Gëzim Muriqi ishte skulptor i shtatores së Rugovës /Insajderi.com