Jennifer Aniston për pak humbi rolin e saj më të famshëm shkak i peshës

Jennifer Aniston për pak humbi rolin e saj më të famshëm shkak i peshës

Jennifer Aniston ka qenë në krye të lojës së saj që prej disa viteve të fundit, të gjitha falë rolit të saj në sitcom të viteve nëntëdhjetë, Friends, njofton Insajderi.

Ndërsa shfaqja e katapultoi atë në lartësi të mëdha të famës, roli pothuajse u rrëzua nga duart e Aniston për shkak të këmbënguljes së krijuesve që ajo të humbasë peshë.

Zbulimi u bë nga libri i Saul Austerlitz, Generation Friends: Një vështrim i brendshëm në shfaqjen që

përcaktoi një epokë televizive.

“Ajo duhej të humbiste tridhjetë paund nëse do të donte të qëndronte në Hollyëood. Los Angeles ishte një vend i vështirë për të qenë një aktore – ishte një vend i vështirë për të qenë një grua – dhe agjenti i Jennifer Aniston po hezitonte me ngurrim me të,” – shkroi Austerlitz.

Me babanë e saj tashmë një yll telenovelash, Aniston e dinte bukur mirë sa vend i pamërshirshëm është industria e filmit.

“Aniston vështirë se ishte mbipeshë – të gjithë mund ta shihnin se ishte e bukur – por ndërsa shfaqja me të cilën një ditë do të shoqërohej në mënyrë të pashlyeshme, shtuar këtu faktin që kamera të bën të dukesh më i/e shëndosh”, pretendoi autori.

Gjatë një interviste të mëparshme në vitin 1996 me Rolling Stone, Aniston gjithashtu ishte hapur për luftën e saj me humbjen e peshës: “Unë hëngra shumë sanduiçe me majonezë. Majonezë në bukë të bardhë – gjëja më e shijshme në botë”.

“Agjenti im ma tha troc. Gjëja më e mirë që ai bëri ndonjëherë…. Gjëja e neveritshme e Hollyëood – nuk po gjeja punë sepse isha mbipeshë. Mbeta e habitur.Por dieta ime ishte e tmerrshme. Milkshakes dhe patate të skuqura me lëng mishi,” – kujtoi ajo.

“Ishte një gjë e mirë të filloja t’i kushtoja vëmendje,” shtoi ajo. /Insajderi.com

Burimi: Geo TV