Jennifer Lopezi mori tërë vëmendjen në përkujtimin e Motown

Jennifer Lopezi mori tërë vëmendjen në përkujtimin e Motown

Motown Records u themelua në vitin 1959. Kjo ishte shtëpia e artistëve të shumtë muzikorë, përfshirë Robinson, Stevie Wonder, Marvin Gaye, Michael Jackson dhe Diana Ross e shumë të tjerë.

Ajo u përball me kritikat në mediet sociale për pjesëmarrjen e saj në një atribut për një ngjarje që përfshinë historinë afro-amerikane, raporton ctvnews, përcjell Insajderi.

Kjo shkaktoi një reagim të madh në publik, të cilët pyetën pse një artist me ngjyrë nuk u zgjodh në vend të Lopez. Por ajo mori mbështetje nga Smokey Robinson, i cili u bashkua me të në një duet për të kënduar “My Girl”, një këngë që e shkruan bashkë.

Më pas, ajo u bashkua me Alicia Keys në “Papa Was a Rollin ‘Stone” dhe këndoi “Another star” me Ne-Yo, i cili luajti në piano.

Pasi mbaroi, ajo i tha turmës se ishte mirënjohëse që ishte këtu sonte.

Lopez tha se ajo i kushtoi këtë performancë nënës së saj.

Këngëtarja 49-vjeçare tha se ajo u rrit në muzikën Motown përmes nënës së saj, duke dëgjuar artistë të ndryshëm, si The Temptations dhe The Supremes.

Performanca e saj vjen disa ditë përpara koncertit të tributit të Motown për të festuar 60 vjetorin e kësaj kompanie. Ceremonia përkujtuese zhvillohet të martën në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos./Insajderi.com