“Jo, vetëm protesta, do të shkojmë deri në rebelim”- Reagon Blerim Syla

“Jo, vetëm protesta, do të shkojmë deri në rebelim”- Reagon Blerim Syla

Kryetar i Federatës së Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, ka reaguar pas pezullimin të Ligjit për Paga nga Gjykata Kushtetuese.

Në një prononcim për Insajderin, Syla ka paralajmëruar se greva e mjekëve do të shkoj deri në rebelim.

Sipas tij, vendimi i Kushtetueses është i kapur nga shteti dhe nga politika.

Kjo kushtetuese për mu është e kapur prej shteti edhe prej politikës. Normalisht që kemi me vazhdu me protesta, këto protesta do të jenë edhe ma radikale se nuk ka me kanë bash qeshte, bile na duhet me thirr edhe ne rebelim”, ka thënë Syla për Insajderin./Insajderi.com