Johhny Deep ngre akuzën multi million dollarëshe kundër Amber Heard

Johhny Deep ngre akuzën multi million dollarëshe kundër Amber Heard

Johnny Deep raportohet që është gati të përballet me Amber Heard në gjykatë me një akuzë multi million dollarëshe.

Avokatët e Depp priten të paraqesin dokumentet, sipas të cilave Amber Heard mund të përfundojë duke dhënë prap të dëshmi për martesën e tyre turbulente.

Amber kishte paraqitur akuzë sipas të cilës Johnny kishte qenë abuziv dhe i dhunshëm ndaj saj gjatë martesës së tyre që zgjati 3 vjet.

Deep kishte mohuar këto akuza dhe ngriti padi kundër gazetës The Sun, sepse e kishte quajtur ‘rrahës grash’.

Tash përpos The Sun, Johnny ka ndërmarrë masa edhe kundër Amber, në gjykatën e shtetit të Virginia, për shkak të një kolumne që kishte shkruar në Ëashington Post në 2018.

Përderisa aktorja nuk ka përmendur emra, ajo e ka përshkruar veten si një figurë publike që prezenton dhunën në familje.

Mirëpo sipas disa thashëthëmeve, Johnny nuk do të ndalet pa e shkatërruar Amber.

“Pa marrë parasysh se si do të dalë rasti me The Sun, Johnny do të vazhdojë në raundin e dytë të kësaj situate. Ky proces gjyqësor mund të vazhdojë për vite”, ka thënë burimi.

Amber është duke shijuar pushimet në Turqi me Bianca Butti, e cila e ka mbështetur gjatë javëve të procesit gjyqësor në Londër muajin e kaluar.

Verdikti i këtij rasti pritetet të ndodh javën e kaluar./Insajderi.com