Johnny Depp do të marrë 10 milion dollarë për filmin në të cilin nuk do të luajë

Johnny Depp do të marrë 10 milion dollarë për filmin në të cilin nuk do të luajë

Johnny Depp thuhet se do të marrë pagesën prej 10 milion dollarësh nga puna e tij në Fantastic Beasts 3, pavarësisht se u aksidentua pasi filmoi vetëm një skenë.

Ylli 57-vjeçar i Hollivudit u pre nga filmi nga Warner Bros pasi ai humbi një padi shpifje kundër The Sun në të cilën ata pretenduan se ai ishte një “grua rrahës”.

Aktori ka punuar vetëm për një ditë në vazhdimin e ri të Fantastic Beasts, që kur xhirimet filluan në Londër më 30 shtator.

Hollyëood Reporter ka thënë se Depp do të marrë pagën e tij të plotë për të luajtur Gellert Grindelëald në serialin JK Rowling, pavarësisht se u tha se ai do të linte filmin, pas vendimit të gjykatës kundër tij.

Filmi gjithashtu është shtyrë deri më 15 korrik 2022 për shkak të pandemisë së koronavirusit, pasi fillimisht ishte planifikuar të ketë premierën më 12 nëntor 2021.

Ylli i Pirates of the Caribbean thuhet se kishte një provizion pagese për të luajtur në kontratën e tij, që do të thoshte se ai do të paguhej plotësisht pa marrë parasysh se çfarë ndodhi me filmin.

Kjo përfshinte nëse filmi ishte hequr krejtësisht ose nëse personazhi i Depp luhej nga një aktor tjetër, me Jude Law dhe Eddie Redmayne ndër favoritët për ta zëvendësuar atë.

Është raportuar se Warner Bros nuk e ka hequr Depp nga filmi, por, përkundrazi, i kërkoi atij të hiqte dorë nga roli i tij në film, i cili ka marrë 1.4 miliard dollarë në arka në të gjithë botën./Insajderi.com

Mirror