Jupp Heynckes lavdëron Lewandowskin, kujton kohën kur kishte nën urdhra polakun

Jupp Heynckes lavdëron Lewandowskin, kujton kohën kur kishte nën urdhra polakun

Ish-trajneri legjendar i Bayern Munchen, Jupp Heynckes, foli për Robert Lewandowskin duke treguar sekretet e polakut, njofton Insajderi.

“Kam punuar me Lewandowskin, ndërsa isha trajner i Bayernit në sezonin 2017-2018. Në atë kohë unë e njoha atë si një lojtar shumë profesionist, i orientuar drejt qëllimit, i cili merr parasysh të gjitha detajet në mënyrë që të zgjedhë performancat e tij në profesionin e tij”, tha fillimisht tekniku gjerman.

“Ai ruan disiplinën më të lartë dhe di saktësisht se si të krijojë ekuilibrin perfekt midis presionit dhe qetësisë çdo ditë. Ai i kushton vëmendje dietës së tij në mënyrë që vlerat e tij yndyrore të jenë të sakta dhe vazhdimisht punon në gjendjen e tij fizike e në përgjithësi muskujt. Kjo është një arsye tjetër pse ai është kaq i ashpër dhe dëmtohet rrallë. Leva përfundon çdo ushtrim me 100% përkushtim. Asgjë nuk është e rastësishme në arritjet e tij”, tha Heynckes. /Insajderi.com