Juve gati ta shesë Costa-n për 50 milionë euro

Juve gati ta shesë Costa-n për 50 milionë euro

Juventus janë gati ta ndërpresin bashkëpunimin me Douglas Costan dhe ta shesin këtë verë, shkruan Calcio Mercato, njofton Insajderi.

Sulmuesi brazilian i krahut mund të shitet nëse shifra prej 50 milionë eurosh që i kanë vënë Biankonerët jepet nga ndonjë ekip në këtë afat kalimtar.

Manchester City dhe Paris Saint Germain kanë qenë rishtazi të lidhur me Costan, i cili me Juventusin ka kontratë deri në vitin 2022./Insajderi.com