Juventuesi gati të shpallet kampion edhe këtë sezon

Juventuesi është gati të shpallet kampion edhe këtë sezon.

Juventuesi gati të shpallet kampion edhe këtë sezon

Lazio ka humbur një ndeshje shumë të rëndësishme kundër Milanit në Olimpico duke i zbehur gjasat e saj që të fitojë Serie A.

Në anën tjetër, Juventuesi ka fituar derbin e Torinos duke u shkëputur 7 pikë nga Lazio.

Qe nga viti 2012, Juventuesi është kampion i Serie A dhe si duket edhe këtë sezon do të shpallet kampion. /Insajderi.com/