Juventuesi i Pirlos rrugës për të mbetur jashtë “zonës champions”

Juventuesi i Pirlos rrugës për të mbetur jashtë “zonës champions”

Nëntë e fituan kampionatin në Serie A, por këtë sezon Juventuesi gjendet jashtë “zonën champions”, tri xhiro para fundit të këtij edicioni, njofton Insajderi.

Humbja 0 me 3 më Allianz Stadium nga Milani, rival direkt për një vend që qon në Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e fundit “zonja e vjetër” i zhvillon kundër Sassuolos dhe Blonongas në udhëtim.

Ndërkaq më 15 maj e pret kampionin Inter i cili synon t’ia “prish llogaritë”.

Shpresa e vetme e Andrea Pirlos është që më 19 maj ta mposhtë Atalantan në finale të Kupës së Italisë, për ta siguruar një trofe këtë edicion.

Kjo pasi edhe ne Champions League dy herë fituesi i kësaj gare, u eleminua herët – nga skuadra portugeze, Porto. /Insajderi.com