Juventus dy raste me Covid – Napoli nuk lejohet të udhëtojë – ndeshja mund të shtyhet

Juventus dy raste me Covid – Napoli nuk lejohet të udhëtojë – ndeshja mund të shtyhet

Juventus, sapo ka konfirmuar se janë dy raste pozitive me Covid brenda ekipit, pas testimeve të reja të bëra rishtas, njofton Insajderi.

Juventus njofton se rastet nuk kanë bëjnë me lojtarët por me stafin drejtues dhe se sipas protokollit të kërkuar, klubi është vënë në izolim deri në njoftimin e radhës.

Të dielën do të luhet ndeshja ndaj Napilo, ekip ky po ashtu me raste të Covid brenda lojtarëve si deh stafit teknik – ndërsa lajmet e reja janë se nuk Napoli, nuk po lejohet të udhëtojë për në Torino, pasi autoritetet italiane druhen nga një skenar i njëjtë si ai me skuadrën e Geona, që momentalisht ka 17 raste me Covid 19.

Deri më tani nuk është dhënë ndonjë njoftim për ndeshjen, por ka gjasa reale që ajo të shtyhet për një kohë tjetër./Insajderi.com.