Juventus e shkarkon Sarri-in pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

Juventus e shkarkon Sarri-in pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

Juventusi e ka liruar nga detyra, Maurizio Sarrin, për humbjes dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve në ndeshjen e mbrëmshme kundër Lyon.

Zyrtarë të Juventusit ia kanë konfirmuar portalit më të madh të futbollit Goal.com se Sarri është shkarkuar sot, e shtunë, njofton Insjaderi.

Bordi i Zonjë së Vjetër kanë mbajtur një takim sot herët në mëngjes dhe e vetmja pikë e rëndit të ditë ishte të vendosej e ardhmja e trajnerit Italian.

Në takim u vendos që 61 vjeçari, ish trajneri i Chelseas dhe Napolit, të mos jetë më pjesë e klubit./Insajderi.com