Katër anëtarë të një familje vdesin në aksident në Vlorë

Katër anëtarë të një familje vdesin në aksident në Vlorë

Katër persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë lënduar nga një aksident në autostradën Fier-Vlorë, në mëngjesin e sotëm, shkruan Insajderi.

Viktimat janë çifti i bashkëshortëve dhe dy fëmijët e tyre të mitur.

Sipas policisë,  për të nxjerrë trupat e pajetë është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse të cilët kanë prerë hekurat e makinës Toyota të shkatërruar tërësisht”,  raporton ‘TvKlan’.

Dy të lënduarit e tjerë janë nga makina tjetër, me ç’rast, shoferi dhe pasagjeri janë dërguar në spital.

Aksidenti me fatalitet ndodhi në vendin e quajtur “Kripa”, pranë fshatit Panaja të Vlorës.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Insajderi.com