Katër deputetë të rinj i bashkohen Nismës Socialdemokrate

Katër deputetë të rinj i bashkohen Nismës Socialdemokrate

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës, i janë bashkuar Grupit Parlamentar Nisma Socialdemokrate-AKR.

Lajmin e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar i Nismës, Endrit Shala.

Shala tha se Grupi i ri Parlamentar do të quhet “Nisma-AKR-6+”.

Më tej, ai konfirmoi se deputetët që i janë bashkuar partisë së tij janë: Duda Balje, Fikrim Damka, Fidan Jilta dhe Albert Kinolli./Insajderi.com