Katër viktima dhe 85 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Katër viktima dhe 85 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Katër viktima dhe 85 raste të reja me Coronavirus janë shënuar së fundmi në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit, njofton Insajderi.

Këto raste pozitive kanë dalë nga një mijë e 188 teste të bëra brenda kësaj periudhe kohore.

Siç bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në këtë vend, më së shumti raste janë shënuar në Shkup, Kumanovë, Shtip e Kërçovë.

Katër persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, një 72-vjeçar dhe një 84-vjeçar nga Shkupi, një 62-vjeçar nga Gostivari dhe një 66-vjeçar nga Shtipi, teksa 45 pacientë janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë me COVID-19, në Maqedoninë Veriore janë diagnostikuar 11.839 persona, prej tyre shtatë mijë e 664 janë shëruar, 527 pacientë kanë humbur jetën dhe 3648 raste janë ende aktive. /Insajderi.com/