Kjo është gjendja shëndetësore e këmbësores së goditur nga vetura në Prizren

Kjo është gjendja shëndetësore e këmbësores së goditur nga vetura në Prizren

Në mëngjesin e sotëm një grua është goditur nga një veturë duke kaluar vijat e bardha.

Shaban Osmanollaj, toger në Policinë e Prizrenit, ka treguar për Gazetën Insajderi se ky aksident ka ndodhur rreth orës shtatë të mëngjesit.

Derisa Osmanollaj ka bërë të ditur se këmbësorja ka marr lëndime të rënda trupore dhe është dërguar menjëherë në emergjencë.

“Sot rreth orës 07:45, në rrugën “Welsley Clark”, një kmëbësore duke i kaluar zebrat është goditur nga një automjet për momentin ka lëndime të rënda, për shkak se është edhe e moshuar është dërguar në emergjenc në Prizren dhe në vend ngjarje kanë dal emergjenca edhe njësitet rajonale të Policisë”, ka thënë Osmanollaj për Insajderin. /Insajderi.com