Këngëtari ndërron jetë kur goditet nga treni gjatë një sesioni live në makinë

Këngëtari ndërron jetë kur goditet nga treni gjatë një sesioni live në makinë

Një video kapi sekondat e fundit të një këngëtari pop rumun, gjatë një sesioni live me fansat e tij kur një tren goditi makinën e tij, duke e vrarë atë dhe duke e lënë gruan e tij të luftonte për jetën e saj, sipas një raporti.

Tavy Pustiu, 29 vjeçar, shihet duke pirë cigare teksa dëgjon muzikë me zë të lartë muzikore pop-popullore rumune në makinat e tij momentet para përplasjes fatale, raportoi Mirror, transmeton Insajderi.

Gruaja e tij, e cila është duke vozitur, është parë duke parë të dyja rrugët ndërsa Ford Fiesta i afrohet një kalimi niveli në Ploiesti, një qytet në Qarkun Prahova të vendit, sipas raportit.

Ajo me sa duket nuk sheh trenin i cili godit makinën.

“Si rezultat i një përplasjeje midis një treni dhe një makine, një burrë 29 vjeçar i cili ishte pasagjer u shpall i vdekur dhe një grua 24-vjeçare që ishte shoferja ishte të plagosur”, tha një zëdhënës i policisë.

Vetëm një muaj para vdekjes së tij tragjike, këngëtari kishte postuar një mesazh në Facebook duke thënë: “Një ditë, treni i gabuar do të të çojë në destinacionin e duhur”./Insajderi.com