Këngëtarja Grimes e sulmon publikisht të dashurin Elon Musk në komentet e tij transfobike

Këngëtarja Grimes e sulmon publikisht të dashurin Elon Musk në komentet e tij transfobike

Këngëtarja e cila zakonisht ruan shumë privatësinë, nuk duroi dhe i komentoi të dashurit dhe babait të fëmijës së saj, Elon Musk në një koment në postin e tij Twitter, raporton Mirror, shkruan Insajderi.

I gjithë ky argumet filloi kur bilioneri Musk postoi komente të cilat aludonin si provokim për komunitetit trans, dhe shumë komentues e kritikuan.

Mes tyre, ishte dhe komenti i të dashurës së tij, Grimes, e cila i tha: “Unë nuk mund të e mbështes këtë urrejtje. Të lutem ndalo. Unë e di që kjo nuk është zemra jote. Të dua, por ndale telefonin ose më thirr.”

Por kur adhuruesit filluan të merren me argumentet mes të dyve, Grimes e fshiu mesazhin e saj./Insajderi.com