Kësaj here, Olta Boka nuk kishte se si të mos publikonte mesazhin ofendues të një ndjekëse

Kësaj here, Olta Boka nuk kishte se si të mos publikonte mesazhin ofendues të një ndjekëse

Gjatë mbrëmjes së djeshme, këngëtarja Olta Boka pa qëllim publikoi një video të vajzës së saj Gaia në rrjetin social, Instagram, njofton Insajderi.

Videoja shumë shpejt u fshih nga llogaria e saj, e cila u pasua me një kërkesë nga këngëtarja. Ndonëse ajo ende nuk ka zbuluar portretin e vajzës së saj, me shumë mirësjellje ka kërkuar që të mos keqpërdoret videoja e publikuar në një moment pakujdesie teksa po bisedonte me kushërirat e saj.

“Nuk e di d.m.th. se si mu thanë duart dhe postova pa dashje (në vend që ta dërgoja privatisht) një bisedë (video me Gaian) që po bëja me kushërirat e mia në Insta”, shkruan ajo.

“Ju lutem gazetarëve me shpirt, të më kuptojnë në mos përdorimin e këtij momenti kaq delikat”, vazhdon ajo, duke e quajtur këtë si një gabim trashanik të një nëne që përpiqet të mbajë të bijën larg rrjeteve sociale.

Ndonëse ajo kërkoi mirëkuptimin e mediave, ndoshta nuk do kishte imagjinuar që ndjekësve, sidomos njërës nga ata do i dukej absurde dhe do përballej me fjalë të rënda.

“Se di si ke zemër dhe thua kështu për një postim që e ke bërë për evladin tënd. A je more ti normal që thua mu thanë duart se e postova një video me vajzën? Tmerr çfarë nëne i thua vetes, a mos je duke rritur ndonjë sulltan a sulltaneshë që nuk dëshiron ta postosh? Figurat më të njohur botërore postojnë fëmijët e tyre. Po të isha afër do t’i bëja hundët përshesh”, ishte ky mesazhi i ndjekëses.

Ndërkaq, aktorja i kishte kthyer se do i përgjigjej publikisht, dhe ashtu bëri.

“Ja pse nuk e postoj evladin tim! Prej ‘njerëzve’ si puna jote që s’di ku e kanë zemrën!!”, shkruan këngëtarja në postimin që tashmë kishte bërë publik në Instagram.

Përgjigja e aktores vazhdon më tej: “Ta paskam zili prindërimin, por ti hallin Sulltaneshës time mos ja qaj hallin. Do ketë gjithmonë një mama që do e mbrojë prej teje dhe specieve të tjera si ti. Fundja të dyja duart për një kokë janë dhe aty kupton pastaj çfarë do të thotë “hundët përshesh” ti e paedukatë që e quan veten nënë më të mirë se unë”.

Boka është shumë aktive në rrjetet e sociale, mirëpo jetën e saj private e mban sa më larg që mundet nga kureshtja e ndjekësve të saj. /Insajderi.com