Kështu është dukur Learta në mbrëmjen e maturës

Kështu është dukur Learta në mbrëmjen e maturës

Learta para se të bëhej e famshme.

Ajo për të gjithë u bë e njohur si nusja e djalit të këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore, Shyhrete Behulit.

Por, edhe Learta ka talent muzikën, ajo deri tani ka mbajtur dy koncerte solistike në Prishtinë, koncertin e parë e ka mbajtur në vitin 2012 kurse, të dytin vitin e kaluar.

Kurse, dje para dy dite ajo ka publikuar projektin e saj të parë në bashkëpunim me vjehrrën e saj këngëtaren e njohur, Shyhrete Behlulin.

Kënga titullohet “Për ty Nexhmije” dhe i dedikohet ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarushës.

Learta jo rrallë herë u bë lajm i mediave rozë për dukjen e saj, për çdo fotografi që e publikon në rrjetet sociake ajo merr komente dhe pëlqime të shumta nga fansat e saj.

Por, a e keni parë ndonjëherë se si është dukur ajo, në mbrëmjen e maturës.

Learta në mbrëmjen e maturës duket se ka pasur flokët e kapura dhe për dallim nga tani në atë kohë i kishe ngjyrrë më të errët.

Learta dhe Kushtrimi janë martuar në vitin 2016-të, ndërsa tani janë prindër të një djalit, të cilin e kanë pagëzuar me emrin Matin.