Këto janë fustanet më të bukura në festivalin e Kanës

Këto janë fustanet më të bukura në festivalin e Kanës

Edicioni i 72-të i Festivalit të Kanës është hapur dje me premierën e filmit “The Dead Don’t Die” me regjisorin amerikan, Jim Jarmusch.

Edhe këtë herë kanë marrë pjesë shumë figura të njohura ndërkombëtare.

Selena Gomez, Eva Longoria, Julianne Moore, Romee Strijd, Izavel Goulart dhe Alessandra Ambrosio janë zgjedhur si vajzat me fustanet më të mira në këtë edicion.

Kujtojmë se në këtë festival do të garojnë 21 filma dhe çmimi kryesor do të jepet nga juria.