Këto janë vajzat që marrin vëmendjen gjatë ndeshjeve të Prishtinës

Këto janë vajzat që marrin vëmendjen gjatë ndeshjeve të Prishtinës

Këtë sezon, ata që kanë shikuar ndeshjet e Z Mobile Prishtinës, kanë pasur rast të shohin edhe grupin e vallëtareve.

Ato me paraqitjet e tyre në palestër e argëtojnë publikun e pranishëm në sallë, derisa marrin vëmendjen si për lëvizjet ashtu edhe për dukjen, shkruan Insporti.

Insporti përcolli një stërvitje të tyre, ku ato testuan lëvizjet dhe koreografitë.

Në këtë video storie ato prezantohen para publikut, duke treguar detaje rreth punës që ato bëjnë si vallëtare.

Njëra prej vallëtareve, Xheneta Koliqi zbuloi se ato kanë filluar të merren me këtë profesion që prej kohës së tyre në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sportit, dhe se iniciatori i tyre kryesor ishte Florian Miftari, që është drejtor i klubit të basketbollit të Prishtinës.

Më poshtë keni storien e plotë përgatitur nga Insporti:

Grupi i vallëzimit të Prishtinës

Ju prezantojmë vallëtaret seksi të Prishtinës | Insporti

Gepostet von Insporti am Montag, 20. Mai 2019