KF Dukagjini zyrtarizon transferimin e Ergyn Ahmetit

KF Dukagjini zyrtarizon transferimin e Ergyn Ahmetit

KF Dukagjini po vazhdon me përforcimin e skuadrës per edicionin e ardhshëm, shkruan Insajderi.

Ata së fundmi kanë transferuar Ergyn Ahmetin nga Drita.

Lajmin për transferimin e tij e ka bërë vetë klubi përmes rrjetit social “Facebook”.

25-vjeçari më parë kishte qenë pjesë e Mitrovicës dhe Trepçës.

Ahmeti suksesin më të madh e kishte arritur më klubin e Prishtinës, ku kishte arritur të paraqitej në garat evropiane, pikërisht nën urdhërat e Dallkut./Insajderi.com