Khabib Nurmagomedov fitoi 4.7 milionë funte nga ndeshja me Justin Gaethje

Khabib Nurmagomedov fitoi 4.7 milionë funte nga ndeshja me Justin Gaethje

Rusi njoftoi pensionimin e tij shokues nga MMA pasi siguroi fitoren, në raundin e dytë kundër amerikanit Gaethje, duke thënë se ai i kishte premtuar nënës së tij se kjo do të ishte lufta e tij e fundit pasi babai i tij i ndjerë Abdulmanap, i cili vdiq si rezultat i prekjes me Covid-19, nuk është më atje për ta udhëhequr.

Khabib do të jetë në gjendje të shijojë jetën në pension me një rritje masive financiare, pasi të fitojë jo vetëm çantën prej 4.6 milionë funteve por edhe një pjesë të pagës për shikim dhe bonuse të meçit, transmeton Insajderi.

Ndarja e të ardhurave të tij është shënuar si 4,666,767 funte, 40,000 funte ka fituar nga performanca e bonusit të natës dhe 40,000 funte të tjera nga pagesa stimuluese e javës së meçit.

Kur të njoftohen numrat e pagës për shikim, totali do të rritet edhe më shumë, raporton Daily Mail.

Presidenti i UFC, Dana White kishte zbuluar në fillim të javës së kaluar se UFC – 254 ishte në rrugën e duhur për t’u bërë shitja më e madhe e pagës për pamje ndonjëherë nga indikacionet e tyre të hershme. /Insajderi.com