Kieran Tierney edhe për pesë vite me Arsenalin

Kieran Tierney edhe për pesë vite me Arsenalin

Mbrojtësi, Kieran Tierney ka nënshkruar kontratë edhe për pesë vite tjera me Arsenalit, transmeton Insajderi.

24 vjeçari është pjesë e “Topçinjëve” që nga viti 2019, ku u transferua nga ekipi skocez Celtic për 27 milion euro.

Ndërsa, këtë sezon Tierney ka zhvilluar 38 paraqitje me “Gunners”, duke shënuar 2 gola dhe duke dhuruar 5 asisitime.

Lojtari tjetër që pritet të nënshkruaj kontratën e re me Arsenalin, do të jetë mesfushori Emil Smith-Rowe./insajderi.com