Kjo është arsyeja pse Diego Costa prishi kontratën para kohe me Atletico-n

Kjo është arsyeja pse Diego Costa prishi kontratën para kohe me Atletico-n

Largimi i papritur i Diego Costas nga Atletico Madrid, i cili prishi kontratën gjashtë muaj para fundit të saj, ka krijuar shumë bujë në mediat spanjolle, njofton Insajderi.

Një ngjarje që surprizoi tifozët e ekipit që kryeson kampionatin spanjoll të futbollit.

Diego Costa theksoi se po e bën këtë veprim për shkaqe familjare, por e vërteta është ndryshe dhe prapaskenat kanë dalë në dritë.

Ato i ka zbuluar De La Morena, gazetari i “El Transistor”. Ky i fundit deklaron se sulmuesi i njohur ka pasur një sherr me Nelson Vives, ndihmësin e Diego Simeones.

Situata është tensionuar, ofendimet nuk kanë munguar dhe palët kanë qenë shumë afër përdorimit të duarve ndaj njëri-tjetrit.

Një gjë e tillë ka sjellë fundin e aventurës së lojtarit me Atletico Madrid, që ka piketuar Arkadiusz Milik si pasuesin e tij.

Akordi me bomberin polak është arritur, ndërsa tani duhet gjetur gjuha e përbashkët me klubin e Napolit që synon të arkëtojë 18 milionë euro nga shitja e Milik. /Insajderi.com