Kjo ishte epiqendra e tërmetit shkatërrues në Turqi

Kjo ishte epiqendra e tërmetit shkatërrues në Turqi

Tërmeti i fuqishëm që ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë, epiqendër e ka pasur provincën e njohur Sivrice. Sipas të dhënave që publikon CNNTurkey, ky tërmet ishte i 7.0 ballëve dhe pas tij, kanë ndodhur edhe disa më të vegjël.

Sipas zyrës së Observatorit, që njihet për matjet sizmike në këtë zonë, Sivrice është provincë e rrethit të qytetit Elazig ndërsa tërmete të shumta raportohen të kenë ndodhur në këtë lokacion viteve të kaluara./Insajderi.com/