Kjo ishte festa e çmendur e futbollistëve të Suedisë pasi mposhtën Italinë [Video]

14.11.2017 21:21
Kjo ishte festa e çmendur e futbollistëve të Suedisë pasi mposhtën Italinë [Video]

Suedia ka barazuar 0:0 me Italinë mbrëmë në San Siro për t’u kualifikuar në Kupën e Botës.

Pas ndeshjes lojtarët e Suedisë kanë festuar si të çmendur, duke shkatërruar edhe studion e improvizuar të një televizioni suedez në fushë.

Ata shkuan dhe festuan pranë tyre, ku prishën gjithçka që kishin para.

https://www.youtube.com/watch?v=thxRLNddnhU​