Klipi që do përlotë të gjithë fansat e “La Casa de Papel”

Klipi që do përlotë të gjithë fansat e “La Casa de Papel”

Berlini u prezantua tek ne si personazhi më arrogant i “La Casa de Papel”, njofton Insajderi. Sjelljet e tij të përqendruara në vetvete e bënë atë të përplaset me Tokion dhe Nairobin më shumë se një herë.

Por deri në fund të grabitjes së parë, ajo që bëri Berlini për bandën e tij e bëri atë një nga personazhet më të dashur.

Netflix kohët e fundit lëshoi një video për fansat e serialit në të gjithë globin duke rishikuar grafikun e karakterit të Berlinit.

Berlini, që portretizohet nga Pedro Alonso, është vëllai i madh i Profesorit dhe komandanti i dytë i grabitjes në “Monedhën Mbretërore” të Spanjës. Pavarësisht se është magjepsës, ai është një sociopat.

Berlin la casa de papel gif 2 » GIF Images Download

Por dalëngadalë zbulohet se Berlini se vuan nga një sëmundje terminale. Kështu që, kur ai vendos të sakrifikojë jetën e tij për të shpëtuar anëtarët e tjerë të grupit grabitqarë, ju nuk mund të mos derdhni lot.

Në videon me titull “Berlin Forever – One Story Away”, fansa nga vende si Franca, Kanada, Koreja e Jugut, SHBA, Emiratet e Bashkuara Arabe, Italia, Afrika e Jugut, Japonia dhe të tjerët tregojnë se si reaguan ndaj momenteve të fundit të Berlinit dhe vdekjes së tij tragjike.

Ndërsa disa thanë se çdo grupi i duhet një njeri si Berlini, të tjerët thanë, “Berlini po përpiqet të gjejë veten edhe në jetën e tij të përtejme”.

Videoja përfundon me fansat që këndojnë këngën identifikuese shfaqjes “Bella Ciao”. /Insajderi.com

Burimi: Indian Express