Klopp mund të bëhet trajner i Bayernit

Klopp mund të bëhet trajner i Bayernit

Kampionët e Bundesligës do të shohin Hansi Flick të largohet gjatë verës, duke i lënë ata në treg për një menaxher tjetër

Drejtori i Përgjithshëm i Bayern Munchen Karl-Heinz Rummenigge pretendon se nuk është marrë asnjë vendim se kush do të synojë klubi si shefi i tyre i ardhshëm, me spekulime që sugjerojnë se menaxheri i Liverpoolit Jurgen Klopp mund të hyjë në llogari, raporton Goal

Njeriu që aktualisht po bën goditje me kampionët e Premier League në Anfield ka treguar se ai është më pak i impresionuar kur sheh bordin e tij të regjistrohej në propozimin e ri të Super League.

Tashmë janë bërë pyetje për të ardhmen e gjermanit në Merseyside në një sezon testimi për Reds, pavarësisht se ishte i lidhur me një kontratë deri në 2024, dhe një kthim në shtëpi mund të ishte në letra si pasardhës i Hansi Flick – i cili tashmë ka thënë qëllimin e tij për të largohen nga Bayern në verë. /Insajderi.com