Klubi i Vushtrrisë bëhet me kryetar të ri

Klubi i Vushtrrisë bëhet me kryetar të ri

Klubi futbollistik, Vushtrria, dikur ishte ndër skuadrat më të mira të Superligës së Kosovës, por gjatë këtij sezoni nuk arriti të siguronte as një vend në Ligën e Parë, transmeton Insajderi.

Për të filluar ndryshimet nga brenda klubit, sot është mbledhur kuvendi i klubit, ku me vota unanime u shkarkua Bajrush Kajtazi, shkruan gazetaolle.

Në krye të klubit është zgjedhur Agim Maloku, ndërsa kryesinë e përbëjnë: Adnan Lahu, Enver Halimi, Naser Imeri, Zeqir Zeneli.

“Ashtu siq ishte e paraparë, sot është mbledhur kuvendi i klubit, ku me vota unanime është shkarkuar Bajrush Kajtazi! Ndërsa gjatë rendit të ditës është votuar kryesia e re, ku në krye të klubit është zgjedhur Agim Maloku, dhe me antaret e saj nga Adnan Lahu, Enver Halimi, Naser Imeri, Zeqir Zeneli”, shkruhet në njoftimin e lëshuar nga klubi i Vushtrrisë.

Ish-kampioni i Kosovës në edicionin e ardhshëm do të garojë në ligën e dytë./insajderi.com