Klubi sllovak shpreh interesim për lojtarin e Feronikelit

Klubi sllovak shpreh interesim për lojtarin e Feronikelit

Sokol Kiqina është njëri ndër emrat në largim të Feronikelit, njofton Insajderi.

19 vjeçari është në shënjestër të shumë klubeve nga vende të ndryshme evropiane si Finlanda, Sllovenia, Greqia dhe Shqipëria.

Gazeta “Sheshi” njofton se ofertën më serioze duket se e ka marrë nga klubi sllovak, FK Pohronie.

Kujtojmë që, Kiqnia nënshkroi kontratë profesionale me skuadrën nga Drenasi në janar të këtij viti./insajderi.com