Kluivert mund të huazohet te Leipzig

Kluivert mund të huazohet te Leipzig

Roma raportohet se është pranë huazimit të Justin Kluivert tek Lajpcigu, njofton Insajderi.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, marrëveshja mes ekipit italian dhe atij gjerman është arritur, ndërsa kanë mbetur vetëm detajet e fundit.

21-vjeçari erdhi nga Ajax te Roma për 17 milionë euro në verën e 2018. Kluivert ka shënuar 9 gola në 68 ndeshje për Romën, ndërsa ka dhuruar edhe 10 asisite. /Insajderi.com