Kollçaku: SHBA-ja dhe BE-ja kanë opsione të ndryshme për Kosovën

Nënkryetaren e VV-së ka thënë se SHBA dhe BE kanë opsione të ndryshme në lidhje me dialogun.

Kollçaku: SHBA-ja dhe BE-ja kanë opsione të ndryshme për Kosovën

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Kollçaku ka thënë se SHBA-ja dhe BE-ja kanë opsione të ndryshme në lidhje me dialogun në mes Kosovëes dhe Serbisë.

Në një status në Facebook, Kollçaku, ka shkruar se SHBA kanë një opsion ndërsa Bashkimi Europian një opsion tjetër.

“Pa parime, pa konsensus, pa platformë të qartë dhe serioze, pa kryenegociator, të pasinqertë, të gatshëm për pranim të ofertës (më të mirë??!!) e jo të përgatitur për të mbrojtur atë që është e panegociueshme”, ka shkruar Kollçaku ndër tjerash. /Insajderi/