Konfirmohet: Kryesia e Kuvendit mblidhet në ora 14:30

Konfirmohet: Kryesia e Kuvendit mblidhet në ora 14:30

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, do të mblidhet në ora 14:30.

Kështu i tha Gazetës Insajderi, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Bedri Hamza.

“Po kryesia mblidhet në ora 14:30”, tha Hamza.

Insajderi ka njoftuar se të shtunën pasdite pritet të zhvillohet seanca për Presidentin.

Një ditë më parë, kishte situatë dramatike në Kuvendin e Kosovës.

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, tha të shtunën se VV nuk i kishte 80 vota të premten për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit.

Lëvizja Vetëvendosje dhe “Lista Guxo” e Osmanit, kishin arritur marrëveshje bashkëpunimi parazgjedhor që t’i ndajnë dy postet kryesore në vend. /Insajderi.com