Konfirmohet rimeçi i madh i boksit

Konfirmohet rimeçi i madh i boksit

Kampioni i botës në peshën e mesme në kategoritë WBC, WBA dhe IBF, boksieri kazak Gennady Golovkin, gjatë një interviste të dhënë sot për mediat, ka deklaruar se nuk do të heqë dorë nga revanshi me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez.

Madje kazaku beson se kjo përballje e dytë mes dy boksierëve do të zhvillohet në shtator, kohë që përkon me përfundimin e pezullimit të meksikanit, i dënuar për përdorim dopingu dhe dënuar me 6 muaj nga komisioni i sportit në Nevada.

Data kur do të zhvillohet meçi