Konfirmon Pirlo: Gonzalo Higuain do të largohet

Konfirmon Pirlo: Gonzalo Higuain do të largohet

Trajneri i ri i Juventus, Andrea Pirlo, në një konferencë për shtyp, ka treguar se Gonzalo Higuain, nuk bënë pjesë në planet e tij dhe se ai do të largohet nga klubi i Juventus.

“Kemi vendosur që bashku me Gonzalo Higuain-in që ai të largohet nga klubi në këtë verë”, ka thënë Prilo, transmeton Insajderi.

“Ai nuk është pjesë e projektit tonë dhe ne jemi të gatshëm që ta lëmë atë të largohet nga Torino.”, përfundoi trajneri i Juventus.

Përveç Higuain, pritet që Juventus të largojë edhe lojtarë të tjerë nga ekipi, duke përfshirë Emre Can, Bernardeschi, Remsy, etj./Insajderi.com.