Konjufca: Avdullah Hoti jeton në ëndrrën për të qenë kryeministër

Konjufca: Avdullah Hoti jeton në ëndrrën për të qenë kryeministër

Ministrin në largim i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka thënë se Avdullah Hoti jeton në ëndrrën për të qenë kryeministër.

Sipas Konjufcës, kur të dikush vrapon shpejtë merr në thua, kështu duke ju referuar Hotit, pas shkarkimit të kryeministrit Kurti.

“Se dikush prej një urimi fillojë të vrapoj shpejt dhe pastaj merr në thua, kjo është meganomalia e një personi që pret me u rrëzu kryeministri i vërtet, sepse ai jeton në ëndrrën për tu bërë kryeministër, kjo pa zgjedhje është e pamundshme”, ka thënë Konjufca në Desk./Insajderi.com