Kosova 0:4 Anglia – Notat e futbollistëve të Kosovës dhe Anglisë

Kosova 0:4 Anglia – Notat e futbollistëve të Kosovës dhe Anglisë

Kosova pësoi humbje të thellë, 0:4 në shtëpi kundër Anglisë.

Në ndeshjen e sotme të zhvilluar në “Fadil Vokrri”, kombëtarja e udhëhequr nga Bernard Challandes pësoi humbje të thellë në ndeshjen e fundit të kampanjës kualifikuese për Evropian, shkruan Insporti

Sidoqoftë, Kosova do të ketë mundësi për kualifikimin përmes play-offit të Ligës së Kombeve.

Anglezët e dominuan pothuajse tërë ndeshjen, përkundër se Kosova tregoi qetësi dhe maturi në pjesën më të madhe të fraksionit të parë.

Në fund, “Tre Luanët” ia dolën që t’i shënon katër gola, derisa njëherë Kosovën e shpëtoi edhe shtylla.

Harry Winks, Harry Kane, Marcush Rashford e Mason Mount ishin golashënuesit për ekipin e udhëhequr nga Gareth Southgate.

Më poshtë keni edhe vlerësimet e futbollistëve, sipas faqes së statistikave, SofaScore. /Insporti.com/