Kosova fiton bindshëm ndaj Lituanisë në miqësoren e zhvilluar në Prishtinë

Kosova fiton bindshëm ndaj Lituanisë në miqësoren e zhvilluar në Prishtinë

Kosova ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen miqësore ndaj Lituanisë me shifrat 4:0, njofton Insajderi.

Lojtari i ndeshjes ishte pa dyshim Zeneli i cili arrit të realizonte një dopietë (27’-71’), teksa dy golat tjerë për ‘dardanët’ u shënuan nga Muriqi (63’) dhe Halimi (79’).

Kjo është një fitore e madhe e Kosovës para sfidës së parë kualifikuese të 28 marsit, ku në Prishtinë udhëtojnë skandinavët e Suedisë. /Insajderi.com