Kosova goditet keq në prag të eliminatoreve për “Kina 2019”

22.11.2017 09:38
Kosova goditet keq në prag të eliminatoreve për “Kina 2019”

Kosova ka marrë dy goditje në prag të ndeshjeve të para eliminatore për Botërorin “Kina 2019”, shkruan sot Koha Ditore.

Erjon Kastrati është lënduar në ndeshjen e së hënës me skuadrën e tij Petrol Olimpija dhe nuk do të mundë të luajë të premten e të dielën, ndërkohë edhe amerikani Shawn Jones nuk iu ka përgjigjur ftesës së përzgjedhësit Brad Greenberg, me arsyetimin se ka nevojë për pushimin e gjunjëve.

Kosova edhe pa ta, të martën ka vazhduar përgatitjet për ndeshjet kundër Lituanisë në Prishtinë (e premte, 19:00) dhe Hungarisë në Debrecen (e diel, 19:00).

Kastrati, një prej vendorëve më të mirë në përfaqësuese, lëndoi nyjën e këmbës në fitoren e skuadrës së tij Petrol Olimpija kundër Shenjturit (100:63) në kuadër të kampionatit slloven. Deri në momentin e lëndimit ai shënoi shtatë pikë.