Kosova ia kthen “borxhin” Anglisë

Kosova ia kthen “borxhin” Anglisë

Racizmi në futboll po shtohet çdo ditë e më shumë dhe pavarësisht fushatave të ndryshme për ta parandaluar në stadiume, duket se nuk ka ndërmend të marrë fund. Pak javë më parë, UEFA vendosi t’i mbyllte për shikuesit dyert e stadiumit të  Malit të Zi, duke e detyruar të luajë pa tifozë ndaj Kosovës.

Shkak për këtë vendim u bënë..lajmin e plotë mund ta lexoni në Insporti.com