Kosova me dy ndeshje miqësore në mars, të dyjat në Prishtinë me Lituaninë dhe Suedinë

Kosova me dy ndeshje miqësore në mars, të dyjat në Prishtinë me Lituaninë dhe Suedinë

Përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar datën dhe vendin e dy miqësoreve të ardhshme, njofton Insajderi.

Federata e Futbollit të Kosovës ka deklaruar në një njoftim zyrtar se ‘dardanët’ do të luajnë në 24 mars në Prishtinë ndaj Lituanisë, skuadër e cila ishte në grup me Shqipërinë në Ligën e Kombeve. Kjo ndeshje do te luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndërkohë që vetëm katër ditë më vonë, në 28 mars, Kosova do të presë përsëri në shtëpi përfaqësuesen e Suedisë. Këto sfida janë përpara eleminatoreve të Botërorir 2022 të Katarit.

Trajneri Bernard Challandes ka marë lajme mjaft të mira dy javët e fundit, teksa Muriqi ka gjetur formën e duhur tek Lazio, ndërsa edhe Rashica është kthyer nga dëmtimi. /Insajderi.com