Kosova pëson disfatë përballë Guinesë

Kosova pëson disfatë përballë Guinesë

Përfaqësuesja kosovare ka pësuar humbje në ndeshjen miqësore përballë Guinesë, shkruan Insajderi.

Pjesa e parë e kësaj përballje u karakterizua me lojë ta hapur nga të dyja skuadrat, duke mos pasur raste të shumta shënimi.

Pjesa e dytë prodhoj lojë krejtësisht tjetër.

Në këtë pjesë Kombëtarja e Guinesë ishte dukshëm më e mirë, duke ushtruar presion të vazhdueshëm te “dardanët”.

Ata arritën të shënojnë dy gola bre 10 minutash.

Në minutën e 61-të shënoi Moustapha Kouyate, dhe menjëherë pas 5 minutash përmes penalltisë Jose Kante.

Të përzgjedhurit e Bernard Challandes arritën të shënojnë krejt në fund të takimit përmes Arb Manaj, për të ngushtuar rezultatin në 2-1.

Ndeshjen e radhës Kosova do ta zhvilloj përballë Gambisë më 10 qershor./insajderi.com