Kosova pëson humbjen e katërt në Botërorin e hendbollit

Kosova pëson humbjen e katërt në Botërorin e hendbollit

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll, nuk ka arritur ta mposht atë të Brazilit në ndeshjen e cila është luajtur në kuadër të kampionatit botëror “Spanja 2019”.

Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi me rezultat 10:18 në favor të skuadrës kundërshtare.

Pavarësisht përpjekjeve të mëdha të lojtarëve tanë, ata nuk arritën që ta kthejnë në epërsi rezultatin as në pjesën e dytë dhe kështu përfundoi ndeshja me rezultat 22:36.

Lexo më shumë…